E-sklep

BLOG

Jak powinien wyglądać dobrze zaopatrzony warsztat?


Podstawą każdego warsztatu jest odpowiednie wyposażenie. Obecność odpowiednich narzędzi w połączeniu z umiejętnościami pracowników sprawi, że biznes będzie funkcjonował na najwyższym możliwym poziomie. Co więcej, uda nam się zadowolić przyszłego klienta, zapewnimy mu komfort, efektywność, a co najważniejsze zminimalizujemy koszty. Dowiedz się, jak powinien wyglądać odpowiednio zaopatrzony warsztat.
Czytaj dalej


Co zaliczamy do narzędzi ręcznych?


Współczesna technologia rozwija się w bardzo szybkim tempie. Jednakże mimo tego pewne tradycyjne rozwiązania są niezbędne. W samochodach były i zawsze będą stosowane różnego typu połączenia o charakterze mechanicznym. Do obsługi wskazanych komponentów potrzebne są różnego rodzaju narzędzia ręczne. Dowiedz się, jakie są ich rodzaje i co do nich zaliczamy.
Czytaj dalej


Odzież BHP a certyfikaty


Wykonywanie różnych robót zgodnie z przepisami prawa pracy wymaga stosowania właściwej odzieży roboczej i ochronnej. Każdy pracodawca musi zapewnić pracownikom odpowiednie ubrania, jeśli podczas wykonywania pracy ich własna odzież może zostać zniszczona lub pobrudzona. Jeśli jednak praca na danym stanowisku jest związana z zagrożeniami związanymi czy to z procesem technologicznym czy też właściwościami używanych substancji lub miejscem realizacji konkretnych zadań wówczas konieczne jest wyposażenie pracowników w odzież ochronną. Odzież BHP musi spełniać odpowiednie wymogi związane z poszczególnymi zagrożeniami, jakie występują na danym stanowisku pracy i być właściwie oznaczona. Zobaczmy, jakie są wymagania co do certyfikatów, które musi posiadać odzież BHP.
Czytaj dalej


Jakie produkty oferuje hurtownia narzędzi?


Prowadzenie działalności produkcyjnej lub naprawa maszyn i urządzeń, podobnie jak wykonywanie prac budowlanych wymagają właściwego oprzyrządowania. Dzięki dobrze dobranym narzędziom i akcesoriom można wykonać wszystkie zadania, które są związane z obróbką rozmaitych materiałów od metalu, przez drewno aż po beton lub kamień naturalny. Potrzebne do takich prac urządzenia, narzędzia oraz materiały eksploatacyjne można znaleźć w profesjonalnej hurtowni narzędzi. Tego rodzaju firmy oferują nie tylko dostęp do szerokiej gamy produktów, ale również fachowe wsparcie przy wyborze odpowiednich rozwiązań, a także korzystne warunki współpracy.
Czytaj dalej


Rodzaje i podział elektronarzędzi


Wykonywanie prac związanych z robotami budowlanymi, ślusarskimi czy stolarskimi może być znacznie sprawniejsze, jeśli mamy możliwość skorzystania z odpowiednich narzędzi. Dobrej jakości osprzęt znacznie przyspiesza czas wykonania poszczególnych zadań, a w wielu przypadkach ułatwia bardziej precyzyjną obróbkę i co za tym idzie, osiąganie lepszych jakościowo rezultatów. Bardzo dobrym pomysłem jest więc korzystanie z powszechnie dostępnych elektronarzędzi, których oferta jest bardzo szeroka i pozwala na łatwą realizację bardzo dużej liczby czynności. Zobaczmy, jakie są najpopularniejsze kategorie elektronarzędzi.
Czytaj dalej


Podstawowe narzędzia i materiały do warsztatu


Każdy warsztat, niezależnie od specyfiki i profilu swojej działalności potrzebuje pewnego zestawu narzędzi, które umożliwiają wykonywanie różnych prac. Zwykle przydatne będą zarówno podstawowe narzędzia do obróbki metalu, drewna i materiałów z tworzyw sztucznych. Dobrze dobrane oprzyrządowanie daje możliwość łatwiejszego i szybszego wykonywania wszelkiego typu zadań. Narzędzia i materiały do warsztatu obejmują najczęściej sprzęt z kilku głównych kategorii. Znajdą się wśród nich narzędzia ręczne, elektronarzędzia, sprzęt pomiarowy oraz rozmaite materiały. Zobaczmy, jakie poszczególne narzędzia mogą się przydać w każdym warsztacie.
Czytaj dalej