E-sklep

BLOG Witamy na blogu

Odzież BHP a certyfikaty


Wykonywanie różnych robót zgodnie z przepisami prawa pracy wymaga stosowania właściwej odzieży roboczej i ochronnej. Każdy pracodawca musi zapewnić pracownikom odpowiednie ubrania, jeśli podczas wykonywania pracy ich własna odzież może zostać zniszczona lub pobrudzona. Jeśli jednak praca na danym stanowisku jest związana z zagrożeniami związanymi czy to z procesem technologicznym czy też właściwościami używanych substancji lub miejscem realizacji konkretnych zadań wówczas konieczne jest wyposażenie pracowników w odzież ochronną. Odzież BHP musi spełniać odpowiednie wymogi związane z poszczególnymi zagrożeniami, jakie występują na danym stanowisku pracy i być właściwie oznaczona. Zobaczmy, jakie są wymagania co do certyfikatów, które musi posiadać odzież BHP.
Czytaj dalej


Jakie produkty oferuje hurtownia narzędzi?


Prowadzenie działalności produkcyjnej lub naprawa maszyn i urządzeń, podobnie jak wykonywanie prac budowlanych wymagają właściwego oprzyrządowania. Dzięki dobrze dobranym narzędziom i akcesoriom można wykonać wszystkie zadania, które są związane z obróbką rozmaitych materiałów od metalu, przez drewno aż po beton lub kamień naturalny. Potrzebne do takich prac urządzenia, narzędzia oraz materiały eksploatacyjne można znaleźć w profesjonalnej hurtowni narzędzi. Tego rodzaju firmy oferują nie tylko dostęp do szerokiej gamy produktów, ale również fachowe wsparcie przy wyborze odpowiednich rozwiązań, a także korzystne warunki współpracy.
Czytaj dalej


Rodzaje i podział elektronarzędzi


Wykonywanie prac związanych z robotami budowlanymi, ślusarskimi czy stolarskimi może być znacznie sprawniejsze, jeśli mamy możliwość skorzystania z odpowiednich narzędzi. Dobrej jakości osprzęt znacznie przyspiesza czas wykonania poszczególnych zadań, a w wielu przypadkach ułatwia bardziej precyzyjną obróbkę i co za tym idzie, osiąganie lepszych jakościowo rezultatów. Bardzo dobrym pomysłem jest więc korzystanie z powszechnie dostępnych elektronarzędzi, których oferta jest bardzo szeroka i pozwala na łatwą realizację bardzo dużej liczby czynności. Zobaczmy, jakie są najpopularniejsze kategorie elektronarzędzi.
Czytaj dalej


Podstawowe narzędzia i materiały do warsztatu


Każdy warsztat, niezależnie od specyfiki i profilu swojej działalności potrzebuje pewnego zestawu narzędzi, które umożliwiają wykonywanie różnych prac. Zwykle przydatne będą zarówno podstawowe narzędzia do obróbki metalu, drewna i materiałów z tworzyw sztucznych. Dobrze dobrane oprzyrządowanie daje możliwość łatwiejszego i szybszego wykonywania wszelkiego typu zadań. Narzędzia i materiały do warsztatu obejmują najczęściej sprzęt z kilku głównych kategorii. Znajdą się wśród nich narzędzia ręczne, elektronarzędzia, sprzęt pomiarowy oraz rozmaite materiały. Zobaczmy, jakie poszczególne narzędzia mogą się przydać w każdym warsztacie.
Czytaj dalej


Jakie wyróżniamy narzędzia do obróbki skrawaniem?


Obróbka skrawaniem pozwala na wykonanie części i podzespołów z metalu lub niektórych tworzyw sztucznych o wybranym kształcie i specyfikacji. Obróbka skrawaniem jest rodzajem obróbki ubytkowej, w jej ramach z obrabianego materiału oddzielane są kolejne fragmenty, w taki sposób, by uzyskać właściwą formę elementu i określony stopień wykończenia powierzchni. Narzędzia do obróbki skrawaniem pozwalają na przeprowadzanie kolejnych operacji usuwania naddatku przy wykorzystaniu odpowiednich maszyn. Zobacz, jakie są rodzaje narzędzi skrawających i do czego mogą być wykorzystywane.
Czytaj dalej


Jakie powinny być dobre przyrządy tokarskie?


Dobór odpowiednich narzędzi zwykle przekłada się bezpośrednio na efekty w postaci jakości uzyskanego przy ich pomocy detalu. W przypadku toczenia największe znaczenie mają naturalnie właściwe przyrządy tokarskie. Na rynku jest obecnych wielu producentów noży tokarskich oferujących sprzęt o różnej charakterystyce i parametrach. Przy wybieraniu specjalistycznych urządzeń najczęściej najlepszym rozwiązaniem jest zaufanie firmie, która ma duże doświadczenie i dostarcza wiele sprzętu pasującego do zadań, jakie mamy zamiar wykonać. Spójrzmy, czym należy się kierować przy szukaniu dobrych przyrządów tokarskich.
Czytaj dalej